Angajăm Contabil, Direcţia finanţe şi evidenţă contabilă

Camera de Comerţ şi Industrie a Republicii Moldova anunţă competiţie deschisă pentru următoarea poziţie: Contabil, Direcţia finanţe şi evidenţă contabilă

Cerinţe faţă de candidaţi/candidate:

Studii: superioare economice

Experiență de muncă: nu mai puțin de 3 ani

Competenţe PC: (MS Office, Excel, Word, Net, E-mail)

Capacităţi:

• Gândire analitică şi sistemică;

• Elaborare a documentelor;

• Soluţionare operativă a problemelor, multitasking;

•Abilităţi de respectare deadline-uri, flexibilitate;

•Comunicabilitate, lucru în echipă;

•Cunoaşterea limbilor: româna – avansat, rusa–mediu, engleza – preferabil.

Responsabilități:

• Organizează evidența contabilă și asigură buna desfășurare a proceselor contabile;

• Ținerea evidenței și eliberarea formularelor cu regim special;

• Primirea și verificarea dărilor de seamă privind formularele cu regim special;

• Reflectarea circulației formularelor cu regim special în evidența contabilă;

• Eliberarea facturilor și conturilor de plată; • Întocmirea dispozițiilor de plată bancare;

• Ținerea evidenței consumurilor și cheltuielilor materiale. Condiţii:

• Lucrulîntr-o echipă stabilă şi dinamică;

• Oportunităţi de dezvoltare profesională.

Persoaneleinteresate pot expedia CV pe adresa [email protected] cu specificarea codului de referinţă CNT, în tema scrisorii, până la data de 15.01.2018. Vor fi contactate numai persoanele care corespund cerinţelor înaintate.