Camera de Comerţ și Industrie a Republicii Moldova angajează Specialist IT, Serviciul IT

Camera de Comerţ și Industrie a Republicii Moldova angajează Specialist IT, Serviciul IT

Cerinţe faţă de candidaţi/ candidate:

Studii: superioare tehnice: informatică, calculatoare, tehnologii informaţionale.

Experienţă:

  • În domeniul IT;
  • În elaborarea, implementarea și managementul de sisteme/rețele informatice.

Competenţe:

  • Legislaţia în vigoare a Republicii Moldova referitor la domeniul TIC ;
  • Documentele de politici din domeniul TIC și societății informaționale;
  • Reglementări privind securitatea și protecția informației, inclusiv protecția datelor cu caracter personal.

 Capacităţi:

  • Gândire analitică și sistemică;
  • Soluționare operativă a problemelor, multitasking;
  • Cunoașterea profundă a principiilor de lucru și constructive a tehnicii de calcul;
  • Devotament și atitudine față de companie;
  • Dorința de a învăța domenii noi;
  • Cunoașterea limbilor romană, rusă și engleză;
  • Cunoștințe de operare calculator: MS Office (Excel, Word, Outlook);
  • Persoană ordonată, activă, punctuală, onestă, comunicabilă, cu spirit de echipă.

Responsabilități:

  • Asigurarea serviciilor de administrare, suport tehnic, mentenanță a tehnicii de calcul, pentru asigurarea funcționalității continue a sistemelor, rețelelor, serviciilor informatice și bazelor de date a Camerei de Comerț și Industrie pentru susținerea procesului de afaceri;
  • Coordonarea lucrului companiei de outsourcing a serviciilor de administrare, suport tehnic, mentenanţă, pentru asigurarea funcționalității continue a sistemelor, rețelelor, serviciilor informatice și bazelor de date a Camerei de Comerț și Industrie pentru susținerea procesului de afaceri.

 Condiţii:

  • Lucrul într-o echipă tânără stabilă și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare profesională.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul pe adresa [email protected] cu specificarea codului de referinţă a vacansiei – SIT, în tema scrisorii.

Vor fi contactate numai persoanele care corespund cerinţelor înaintate.