ANGAJĂM System-Network Administrator

Camera de Comerţ şi Industrie a Republicii Moldova anunţă concurs pentru postul vacant de System-Network Administrator.

OFERIM:
– Dezvoltare profesională într-um mediu competent și dinamic;

– Pachet salarial și social atractiv;

RESPONSABILITĂȚI:
– Instalarea, configurarea şi administrarea serverelor şi staţiilor de lucru necesare funcţionării sistemului informatic;

– Implementarea aplicaţiilor şi soluţiilor IT, instruirea utilizatorilor privind folosirea resurselor hardware si software existente, asistenţă tehnică şi consultanţă pentru utilizarea aplicaţiilor.

 CERINȚE:
– Studii superioare tehnice;

– Sisteme de operare Linux CentOS, OpenSuse;

– Sisteme de virtualizare Vmvare, Proxmox, Citrix.

– Windows Server 2008/2012, AD, Fileserver, DNS, Backup, MySQL, Hyper-v;

– Mikrotik OS, VPN(PPTP, L2TP), Routing, Switching;

– Experiență în domeniu minim 2 ani;

– Cunoaşterea limbilor – română, rusă, engleză;

– Cunoştinţe solide de administrare a rețelelor de comunicații și bazelor de date.

Persoanele interesate de a face parte din echipa CCI a RM pot expedia CV-ul pe adresa [email protected] sau ne pot contacta la nr. de telefon: 022 22 13 38, până la data de 15 ianuarie 2018.