Contacte

Anticamera CCI
adresa: MD-2012, Chişinău, bd. Ştefan cel Mare, 151
tel: + 373 22 / 22 15 52
fax: + 373 22 / 23 44 25
e-mail: camera@chamber.md

Conducerea CCI
Președinte: Sergiu Harea
tel: + 373 22 / 22 15 52
e-mail: president@chamber.md

Vicepreședinte: Mihai Bîlba
tel: + 373 22 / 23 53 32
e-mail: mihai.bilba@chamber.md

Vicepreședinte: Natalia Calenic
tel: + 373 22 / 22 34 73
e-mail: natalia.calenic@chamber.md

Direcția finanțe și evidență contabilă
Șef direcție/ Contabil-șef:
tel: + 373 22 / 24 14 71

Direcția juridică și resurse umane
Șef direcție: Nicolai Vasile
tel: + 373 22 / 22 10 41
e-mail: nicolai.vasile@chamber.md

Curtea de Arbitraj Comercial Internațional de pe lângă CCI a RM
Consilier juridic: Adela Harunjen
tel: + 373 22 / 23 52 88
e-mail: arbitration@chamber.md

Centrul de Mediere al CCI a RM
Director: Dumitru Lefter
tel: + 373 069 64 03 99
e-mail: lefter.dumitru@chamber.md; mediere@chamber.md

Direcția suport managerial și informațional
Șef direcție: Tudor Olaru
tel: + 373 22/ 23 29 76 e-mail:
tudor.olaru@chamber.md

Secția lucru organizatoric
Șef secție: Marina Petrova
tel: + 373 22/ 23 29 74
e-mail: marina.petrova@chamber.md

Secția relații cu publicul
Șef secție: Ana Turculeț
tel: + 373 22/ 24 14 80
e-mail: presa@chamber.md

Departamentul dezvoltare economică
Șef departament: Mihai Bîlba
tel: + 373 22 / 23 53 32
e-mail: mihai.bilba@chamber.md

Centrul de formare antreprenorială
Șef centru de instruire: Inesa Iordatii
tel: + 373 22/ 23 32 86
e-mail: inesa.iordatii@chamber.md

Direcția evenimente de afaceri, târguri și expoziții
Șef direcție: Carolina Chiper
tel: + 373 22/ 21 07 25
e-mail: carolina.chiper@chamber.md

Direcția relații internaționale
Șef direcție: Ludmila Botoșan
tel: + 373 22/ 22 13 91
e-mail: ludmila.botosan@chamber.md

Secția proiecte și programe internaționale
Șef secție: Ludmila Pascal
tel: + 373 22/ 83 77 70
e-mail: ludmila.pascal@chamber.md

Secția învățământ dual
Șef secție: Rodica Bivol
tel: + 373 22/ 23 52 94
e-mail: rodica.bivol@chamber.md

Departamentul relații cu membrii și suport în afaceri
Șef departament: Natalia Calenic
tel: + 373 22 / 22 34 73
e-mail: natalia.calenic@chamber.md

Direcția susținere și promovare a membrilor CCI a RM
Șef direcție: Diana Russu
tel: + 373 22/ 22 49 83
e-mail: diana.russu@chamber.md

Direcția analiză și suport informațional
Șef direcție: Lucia Doroftei
tel: + 373 22/ 23 81 41
e-mail: metodica@chamber.md

Direcția expertiză, evaluare și servicii în comerțul internațional
Șef direcție: Nicolai Gaibu
tel: + 373 079 32 80 48
e-mail: nicolai.gaibu@chamber.md

Secția evaluarea imobilului și expertiza materialelor de construcții
Șef secție: Oleg Ungureanu
tel: + 373 22/ 23 87 80
e-mail: constructie@chamber.md

Secția expertiza și evaluarea utilajului și mijloacelor de transport
Șef secție: Mirian Șavidze
tel: + 373 22/ 23 87 81
e-mail: expert.utilaj@chamber.md

Secția expertiza și evaluarea mărfurilor alimentare și industriale
Șef secție: Olga Dubalari
tel: + 373 22/ 24 54 45
e-mail: alimentara@chamber.md

Secția servicii în comerțul internațional
Șef secție: Valentin Armaș
tel: + 373 22/ 23 88 60
e-mail: valentin.armas@chamber.md; ata@chamber.md; certificate@chamber.md; broker@chamber.md