Anunț concurs! Manager de programe educaționale Învățământ Dual!

post-FB-1

Camera de Comerț și Industrie a Republicii Moldova (CCI a RM) anunță concurs de selectare a candidaturilor pentru ocuparea funcției vacante de Manager de programe educaționale în Secția Învățământ Dual (în continuare ÎD).

Responsabilități de bază:
• facilitarea cooperării cu partenerii din cadrul programelor de învățământ profesional tehnic dual din Republica Moldova;
• Identificarea și dezvoltarea parteneriatelor între instituțiile de învățământ și companii și alte organizații partenere, cu scopul de a sprijini învățământul dual în Republica Moldova;
• ținerea evidenței datelor în Registrele CCI aferente ÎD;
• Participarea în procesul de verificare a conformităţii unităţii pentru participarea la procesul de formare profesională prin învăţământ dual;
• participarea în procesul de monitorizare a parteneriatelor duale şi monitorizarea realizării instruirii practice;
• promovarea serviciul respectiv în rândurile agenților economici, asigurarea calității serviciilor prestate etc.
• gestionarea proceselor organizaționale şi logistice pentru evenimente și training-uri.
Educație și formare:
• formare profesională în domeniul științelor educației, administrare, economie sau conexe;
• fluență în limba română și rusă, iar cunoașterea limbii engleze va constitui un avantaj;
• competențe digitale.

Experiență profesională:
• cel puțin 2 ani de experiență profesională în educație sau arii conexe (experiența în domeniul parteneriatelor duale va constitui un avantaj);
• experiență în procesul de negociere cu diferiți actori publici și privați;
• cooperarea cu organizațiile internaționale (va constitui un avantaj);
• experiență în managementul proceselor.

Atitudini/Comportamente: capacitatea de lucra în echipă; perseverență, corectitudine, integritate, flexibilitate, responsabilitate, punctualitate, disponibilitate de a lucra în afara orelor de program în timpul perioadelor de maximă solicitare; flexibilitate la deplasări de serviciu, capacitate de a lua decizii în condiții de stres şi de a respecta termene limită.
Persoanele interesate urmează să depună CV-ul și o Scrisoare de motivație la adresa de e-mail: [email protected] și [email protected], până la data de 12 decembrie 2023, cu mențiunea:
Manager de programe educaționale ÎD.

Vor fi contactate doar persoanele care corespund cerințelor înaintate!

Prin expedierea CV-ului și altor documente la adresa de e-mail sus menționată, candidatul consimte implicit la recepționarea și prelucrarea datelor personale conținute în CV și în celelalte documente exclusiv în scopul analizării calificării candidatului pentru postul vacant, precum și la păstrarea unor asemenea date în dosarele noastre pentru ocazii de angajare viitoare.
Candidatul își poate revoca consimțământul în orice moment prin expedierea unei notificări la adresa de
e-mail menționată mai sus.