CCI angajează șef Secția Servicii de Consultanță în Afaceri

post FBCamera de Comerţ şi Industrie a Republicii Moldova anunţă concurs pentru postul vacant de șef Secția Servicii de Consultanță în Afaceri.

Scopul general al funcției: dezvoltarea și asigurarea prestării serviciilor de consultanță în afaceri, în cadrul sistemului Cameral.

Cerinţe faţă de candidaţi/candidate:

Studii: superioare în domeniul economie, finanțe, drept, management.

Experienţă de muncă: cel puţin 3 ani în domeniu.

Capacități:

  • Comunicabilitate, lucru în echipă;
  • Gândire analitică și sistemică;
  • Soluționare operativă a problemelor;
  • Abilități de respectare deadline-uri, flexibilitate;
  • Cunoașterea limbilor: română, rusă, engleză.

Responsabilități:

  • Organizarea serviciilor de consultanță pentru mediul de afaceri din țară și de peste hotare;
  • Asigurarea fucţionării Registrului Membrilor CCI a RM;
  • Asigurarea colaborării cu partenerii de dezvoltare.

Persoanele interesate pot expedia CV-ul pe adresa [email protected] până la data de 20.11.2021.

Vor fi contactate numai persoanele care corespund cerințelor înaintate.